آموزش ANSYS

آموزش ANSYS، یکی از مهمترین آموزش هایی است که هر مهندس طراحی باید قبل از ورود به دنیای صنعت ببیند.
انسیس (ANSYS) مخفف کلمات (ANalysis SYStems) یک برنامه تحلیل به روش المان محدود و محصول شرکت ANSYS Inc می باشد. اولین نسخه نرم افزار در سال 1970 توسط John Swanson ایجاد گردید. نرم افزار ANSYS مهندسین و طراحان را قادر می‌سازد بهینه‌سازی ساختاری، حرارتی، دینامیکی، تعادل وزنی و عملکرد طرحشان را ارزیابی کنند. همچنین میتوانند شبیه‌سازی‌های مُد ارتعاشی و ضریب اطمینان و ایمنی را در طرح‌هایشان به صورت مرحله به مرحله اعمال کنند.
Ansys نرم افزاری قدرتمند و شبیه‌ساز ساده‌ای می‌باشد که توانایی یک طراحی معتبر و استاندارد را به طراحان و مهندسین می‌دهد. این گروه از متخصصین میتوانند با این برنامه ایده‌هایشان را قبل از اجرا بر روی صفحه کامپیوتر پیاده کنند.

مرجع: www.ansys.com

آموزش ANSYS در محیط های مختلف تحلیلی ارائه شده است. پایه ای ترین و بهترین محیط برای درک نحوه کارکرد این برنامه، محیط APDL است. اصطلاح APDL مخفف ANSYS Parametric Design Language است. این برنامه به نوعی قدیمی ترین نرم افزار در مجموعه ANSYS شناخته میشود و بعد از نرم افزار MSC.NASTRAN قدیمی ترین نرم افزار تحلیل المان محدود است.
“در صورت تمایل میتوانید سایر آموزش های ما را از این لینک دنبال کنید.”
محیط APDL به عنوان یک محیط کلاسیک، با قدرت و سرعت تحلیل بی نظیر مورد توجه است و بسیاری از مسائل Benchmark در این محیط مدلسازی و تحلیل میشود.
در این دوره آموزشی، المان های رایج در ANSYS، تحلیل های استاتیکی و دینامیکی، خطی و غیر خطی، آنالیز های کمانش و مدال فرکانس طبیعی، تحلیل های حرارتی و گرمایی و …. مورد بحث قرار میگیرد. آموزش نرم افزار ANSYS در این سایت از مقدماتی ترین و پایه ای ترین مباحث آغاز و با مباحث پیشرفته تر ادامه پیدا میکند.
برای دریافت اطلاعات بیشتر بر روی تصویر هر محصول کلیک کنید. فایل های آموزشی بصورت فشرده و با پسوند zip تهیه شده است که رمز بازگشایی آن ها www.abaqustutorial.com می باشد.

 

باتوجه به این که آموزشها بصورت فایلهای اجرایی تهیه شده است، تنها بر روی کامپیوتر قابل اجرا است. برای اجرای بدون مشکل آنها در مدت مشاهده فایل آموزشی، آنتی ویروس را غیرفعال کنید. فایلهای آموزشی تا یک ماه پس از اولین مشاهده بر روی سیستم شما قابل اجرا است.
ممکن است برای اجرای مناسب آموزش ها به پخش کننده کمکی نیاز داشته باشید که میتوانید از این لینک دانلود کنید.

1,016 دیدگاه